
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 5 mm |
Stock: 34
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07373
Ext.Price$0.07373
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07373 | $0.07373 |
| 10 | $0.06522 | $0.65220 |
| 50 | $0.05770 | $2.88500 |
| 100 | $0.05052 | $5.05200 |
| 500 | $0.04423 | $22.11500 |
| 1000 | $0.04180 | $41.80000 |
| 3000 | $0.03951 | $118.53000 |
| 5000 | $0.03734 | $186.70000 |
